Ermat Sigorta Whatsapp
Ermat Sigorta Whatsapp

Axa Sigorta’nın sponsoru olduğu İTÜ ekibinin Mars için tasarladığı insansız kara aracı 3. oldu

Axa Sigorta’nın sponsoru olduğu İTÜ ekibinin Mars için tasarladığı insansız kara aracı 3. oldu

Axa Sigorta sponsorluklarıyla genç zihinleri desteklemeye devam ediyor. Şimdi de Axa Sigorta’nın desteklediği İTÜ takımı Mars için insansız kara aracı tasarlama programında ödül kazandı. 

Axa Sigorta’nın ana sponsoru olduğu bir üniversite takımı büyük bir başarıya imza attı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rover Takımı, tasarladığı insansız kara aracı ile Mars Society tarafından ABD’de düzenlenen University Rover Challenge yarışmasında 36 takım arasında 3’üncü olarak ülkemizi gururlandırdı.

KABUL ALAN İLK TÜRK TAKIMI

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesindeki çeşitli fakültelerden bir araya gelmiş, farklı disiplinlerden öğretilere sahip, daha önceden birçok başarılı projelere imza atmış tecrübeli, meraklı ve çalışkan öğrencilerden oluşan İTÜ Rover Takımı, 2017 senesinde Mars Society tarafından düzenlenen University Rover Challenge’a Türkiye’den kabul almış ilk Türk takımı olmuştu. 2018 senesinde bu başarısını tek Türk takımı olarak sürdüren ekip, başarılarına European Space Agency tarafından düzenlenen European Rover Challenge ile devam etti.